Beymen 39 bin liraya kazak satıyor: Sosyal medyada tepki yağdı

beymen-kazak-300x198.png

Türkiye 2022’ye yeni zamlarla girerken yoksulluk giderek artıyor. Ancak bir tarafta ise lüks son hızıyla sürüyor. Ünlü giyim firması Beymen tam 39 bin 450 TL’ye erkek kazağı satıyor. Kaşmir kazağa yüzde 27 indirim gelince fiyatı 28 bin 995 liraya düştü. Bir kazağın fiyatının bu kadar pahalı olmasına sosyal medyada tepki yağdı.

Başta AKP olmak üzere siyasilerin pahalı kıyafetleri sık sık gündeme geliyor. Halk ise resmi enflasyonun yüzde 36’yı aşmasının ardından akaryakıt, elektrik, doğal gaz ve gıda fiyatlarına ardı ardına gelen zamlar sonrası nasıl geçineceğini düşüyor. Muhalefet partileri ve sendikalar halkın büyük bölümünün yoksulluk içinde olduğunu belirtiyor. Ünlü giyim markası Beymen’in 40 bin liraya kazak satması ise sosyal medyada şaşkınlıkla karşılandı.

Beymen’in internet sitesinde “Kiton Bej Kaşmir Kazak”ın ilk fiyatı 39 bin 450 lira. Ürün şu an yüzde 27 indirimli satılıyor. İndirimli fiyatı ise 28 bin 995 TL.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Kazağın fiyatı sosyal medyada tepki çekti. Bir kullancı “Bir kazağın 28.995,00 TL olmasının tek açıklaması içindeki ile birlikte veriliyor olması olabilir.” yorumu yaptı.

Bir kazağın 28.995,00 TL olmasının tek açıklaması içindeki ile birlikte veriliyor olması olabilir.

— Leyla Alp (@leylaalp)


Başka bir kullanıcı ise “Bir erkeğe 30 bin vermem esprisi yapıp halimize ağlıycam. Tel açıklaması aşırı fakiriz yaaa. Muhtemelen döviz kuruyla 2-3 bin Euro ya da dolar ama biz de dünya para aklımı kaçırıcam artık”

7 ASGARİ ÜCRET DEĞERİNDE KAZAK

Asgari ücret yüzde 50 artışın ardından 4 bin 253 TL oldu. Buna göre bir asgari ücretli tam 6,82 aylık maaşına hiç dokunmazsa bu kazağı alabilir.
 
Üst